Co to jest gorset fitness?
Co to jest gorset fitness?

Wśród dyscyplin sportowych, jakie można uprawiać bez specjalistycznego sprzętu należy z pewnością kulturystyka i fitness. Trenując na mniej lub bardziej zaawansowanym poziomie znasz maszyny i sprzęty dostępne w klubach fitness. Umożliwiają one wykonywanie różnego rodzaju treningów. Od treningu funkcjonalnego, poprzez crossfit, aż po zaawansowany trening kulturystyczny.

W miarę rosnącego poziomu zaawansowania trenującego przydatne stają się akcesoria, dzięki którym wykonywanie ćwiczeń staje się bardziej komfortowe i efektywne. Począwszy od podstawowych akcesoriów (np. rękawiczki, paski do martwych ciągów), aż po bardziej zaawansowane akcesoria - takie jak gorsety fitness. Zatem co to jest gorset fitness? Już odpowiadamy!

Gorset Fitness -  rewelacyjne wsparcie w kształtowaniu proporcji sylwetki

Gorsety fitness powstały w odpowiedzi na potrzeby zawodników i pasjonatów sportów sylwetkowych, których celem jest kształtowanie estetycznej i proporcjonalnej sylwetki. Cechą charakteryzującą ową symetryczną i proporcjonalną sylwetkę jest z pewnością wąska talia – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie marzą o szerokiej, postawnej obręczy barkowej, pełnych i „odciętych” mięśniach piersiowych i rozbudowanych mięśniach najszerszych grzbietu. Bo kto nie marzy o schodzących płynnie do wąskiej talii z zaznaczonymi „kostkami” mięśnia prostego brzucha? Panie natomiast celują w proporcję klepsydry. Pracują nad lekko zaokrąglonymi mięśniami naramiennymi i smukłymi ramionami, wąską talią, ukazującą zarysowane mięśnie brzucha oraz pełne mięśnie pośladkowe. Dzięki gorsetom możemy stymulować ich wzrost, poprzez poddawanie mięśni oporowi zewnętrznemu, czyli krótko mówiąc – treningowi z obciążeniem.

Co daje gorset fitness?

W każdym ćwiczeniu wielostawowym pracują mięśnie brzucha, w tym mięśnie skośne, których nadmierny rozwój może powodować, że upragnione wcięcie w talii stopniowo zacznie zanikać. Możemy obserwować to, chociażby u zawodniczek crossfit’u czy sportów walki, gdzie mięśnie skośne pracują bardzo intensywnie we wszelkich ruchach rotacyjnych. Gorsety Fitness powstały właśnie po to, by zminimalizować skutki tej miejscowej hipertrofii w obrębie mięśni skośnych brzucha. Wszystko za sprawą delikatnego ucisku zewnętrznego i wymuszaniu prawidłowej postawy z napiętym, „ciasnym” brzuchem. Dzięki temu gorsety fitness pozwalają kształtować pozostałe partie mięśniowe (plecy, nogi, pośladki) przy jednoczesnym ograniczeniu pracy mięśni skośnych.

Gorset fitness - dostępne modele

W naszej ofercie znajdują się 3 kategorie gorsetów: treningowe, redukujące i modelujące. Różnią się między sobą m. in. rodzajem zapięcia, rodzajem materiału, stopniem sztywności oraz, przede wszystkim dedykowaną formą użytkowania. Poniżej znajdziesz krótki opis każdego modelu. Mamy nadzieje, że wiesz już co to jest gorset fitness i teraz z łatwością dobierzesz idealny model dla siebie.

Gorsety treningowe fitness

Są to modele dedykowane do użytkowania w trakcie treningów siłowych oraz cardio. Cechują się wysokim poziomem dostosowania ucisku do pracującego w trakcie treningu ciała. Dodatkowo posiadają fiszbiny z elastycznego tworzywa, a ich wymiary nie krępują ruchów zgięcia i wyprostu tułowia. Najczęściej wybieranym modelem jest model UNISEX. Jest to gorset, którego baza stworzona jest z miękkiej, neoprenowej pianki zapinanej na mocny rzep, a główną część, stanowiącą o sile ucisku stanowią gęsto tkane, mocne gumy, zapinane na zakładkę na środku gorsetu.

 

Gorsety redukujące

W tej kategorii posiadamy 1 model siatkowy, wiązany z tyłu i jest on najsztywniejszym i najmocniejszym z naszym gorsetów. Posiada sztywne, metalowe fiszbiny, zapinany jest na metalowe haftki, a następnie zaciskany za pomocą krzyżowego, sznurowanego wiązania z tyłu. Sznureczki są na tyle długie, aby możliwe było samodzielne zapięcie gorsetu. Możemy samodzielnie wiązać sznureczki z przodu oraz sukcesywnie zmniejszać obwód talii. Siateczkowy materiał sprawia, że gorset „oddycha” i zapobiega odparzeniom. Ze względu na wysoki stopień usztywnienia użytkowanie go na treningu pozostaje kwestią indywidualną. Nie zalecamy jednak treningu w tak zaawansowanym gorsecie osobom początkującym.

 

Gorsety modelujące, codzienne

To kategoria gorsetów o najmniejszej sile działania i najmniejszej sztywności. Wyróżnia je jednak największa przewiewność, dzięki czemu są idealne do noszenia pod ubraniem, na gołe ciało. Ich gładka powierzchnia oraz oddychająca tekstura sprawia, że wygładzają wszelkie niedoskonałości sylwetki pod dopasowanymi koszulami czy sukienkami. Obecność gorsetu mimo jego niskiej sztywności dyscyplinuje użytkowniczkę do utrzymywania odpowiedniego napięcia w obrębie mięśni brzucha. Ponadto wymusza utrzymanie odpowiedniej, wyprostowanej postawy.

Efekty noszenia gorsetów

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty osiągniesz dobierając należy dobrać gorset odpowiadający Twoim  indywidualnym potrzebom. Dodatkowo należy  oraz pamiętać, że w noszeniu gorsetu tak jak i w treningu siłowym kluczowa jest regularność i dyscyplina. Nie podlega wątpliwości, że gorset fitness działa. Należy jednak pamiętać, że jednak  efekty finalne zależą również od kilku innych czynników. Są to między innymi: indywidualne predyspozycje, sumienność,  zbilansowana dieta, odpowiedni plan treningowy i względnie niski poziom tkanki tłuszczowej. Nasi Klienci noszący gorset fitness odnotowali spadki obwodu talii nawet o 14 cm w ciągu roku. Oczywiście z uwzględnieniem wszystkich wcześniej wymienionych czynników.

Zachęcamy do kontaktu mailowego (shop@gorsetyfitness.pl), na Facebook’u lub Instagramie – chętnie doradzimy, który model najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl